SME
Pondelok, 15. august, 2022 | Meniny má Marcela

McDonald’s ako dobrý sused podáva pomocnú ruku

Venoval dezinfekčné prostriedky aj finančný dar na nákup počítačovej techniky pre deti zo sociálne slabších rodín.

(Zdroj: McDonald’s)

McDonald’s na Slovensku prednedávnom otvoril svoju v poradí 35. prevádzku, ktorá pribudla v metropole Šariša, v Prešove. Ako dobrý sused, ktorým chce spoločnosť byť aj v náročnejších časoch, venovala mestu potrebné dezinfekčné prostriedky.

Do Prešova, v rámci otvorenia novej reštaurácie tak doručila viac ako 400 litrov dezinfekčných prostriedkov, pričom polovicu objemu využil pre svoje potreby Prešovský mestský úrad a druhú polovicu samosprávny kraj.

„V tomto náročnom období sme vďační za každú pomoc, o to viac, ak ide o prostriedky, vďaka ktorým môžeme účinne bojovať proti šíreniu koronavírusu. Prešovské školy a škôlky navštevujú tisícky žiakov a detí, a preto určite efektívne využijú každý liter darovanej dezinfekcie. Časť tejto pomoci poputuje aj do zariadení pre seniorov a denných stacionárov, ktoré ju taktiež ocenia, nakoľko sa dennodenne starajú o ľudí z rizikovej skupiny,“ uviedla primátorka mesta Prešov Andrea Turčanová.

V rovnakom objeme bude môcť dezinfekčné prostriedky využiť aj úrad Prešovského samosprávneho kraja.

V Prešove pribudla nová prevádzka

Otvorenie druhej prevádzky v Prešove potešilo množstvo priaznivcov, ktorí si už môžu vychutnávať svoje obľúbené jedlo v reštaurácii novej generácie v rámci nového nákupného centra Novum. Spoločnosť McDonald’s sa však nesnaží byť iba dobrou reštauráciou s ponukou kvalitných jedál, ale aktívne sa zapája aj do celospoločenského diania. V rámci svojho záväzku, byť dobrým susedom, pomáha tam, kde pôsobí a kde je to potrebné.

„Od prvého dňa na slovenskom trhu je naším cieľom nielen prinášať radostnú atmosféru, ale ponúkať kvalitné a chutné jedlo našim zákazníkom. Rovnako tak ako je našou snahou byť atraktívnym zamestnávateľom, je byť i dobrým susedom, ktorý podáva pomocnú ruku tam, kde je to potrebné, a to aj v neľahkých časoch,“ hovorí Lucia Poláčeková, PR supervisor McDonald’s pre Slovensko.

Podpora distančného vzdelávania v regióne

Pomocnú ruku podal McDonald’s na Slovenku aj Banskej Bystrici, kde bola pred 25 rokmi otvorená prvá prevádzka na Slovensku, a to finančný dar v sume 2 500 eur na podporu dištančného vzdelávania detí zo sociálne slabších rodín v regióne.

„Banskobystrický samosprávny kraj zverejnil zbierku nepoužívaných počítačov pre študentov bez technického zázemia na dištančné štúdium. Finančný dar od McDonald’s nám veľmi pomôže pri dokúpení chýbajúcej techniky. Veľmi si vážime túto iniciatívnu pomoc a ďakujeme všetkým zodpovedným firmám ako aj jednotlivcom, ktorí prispeli a pomohli našim študentom,“ povedal vicežupan Ondrej Lunter, predseda správnej rady Rozvojovej agentúry BBSK.

Pomocná ruka nemocniciam

Spoločnosť McDonald’s Slovakia sa rozhodla v rámci druhej vlny šírenia koronavírusu na Slovensku poskytovať zadarmo od októbra aj stravu do 7 lokalít vrátane nemocníc, kde prebiehajú testovania na COVID-19. Zamestnanci reštaurácií tak týždenne pripravia takmer 450 porcií jedla pre vyťažený zdravotný personál. Občerstvenie poskytujú aj niektorí franšízoví partneri, a to odberným tímom počas plošného testovania, ktoré sa realizovalo dva víkendy po sebe naprieč celým Slovenskom.

Uplatniteľný benefit ponúkla spoločnosť aj pre záchranárske zložky po celom Slovensku. Od konca októbra 2020 si tak v rámci núdzového stavu môžu prísť členovia integrovaného záchranného systému v službe po kávu alebo nápoj zadarmo.

„Tak ako aj počas prvej vlny pandémie, kedy sme pripravili takmer 10 000 porcií jedla pre zdravotníkov v prvej línii, pripravujeme od októbra na dennej báze občerstvenie z McDonald’s naďalej pre nemocničné tímy v 7 lokalitách na Slovensku,“ dodáva L. Poláčeková.

Celú ponuku z McCafé nájdete vždy na stránke McDonald's.

Pravidlá spolupráce medzi inzerentmi a redakciou si môžete pozrieť v tomto odkaze.

Neprehliadnite tiež

Začínal s jednou prevádzkou, dnes ich má 35: Prečítajte si o 25-tich rokoch McDonald’s u nás.


27. okt

Ako sa pripravujú raňajky v McDonald’s a aké vajíčka používa?


SME Creative 27. aug

Jednotná káva a sójová mliečna alternatíva v McDonald's reštauráciách.


SME Creative 31. júl

Za Atlantikom sníval americký sen, ale plní si ho až tu – na Slovensku.


1. júl