SME
Pondelok, 15. august, 2022 | Meniny má Marcela

Kde robia v Bratislave najlepšiu kávu? Vybrali sme 6 kaviarní

Ak milujete kávu, tieto podniky vás nesklamú.

Ilustračné foto.Ilustračné foto. (Zdroj: Tyler Nix, Unsplash)

MV hlavnom meste síce nájdete kaviareň za každým rohom, za dobrými sa však nabeháte. Ak teda nechcete, aby boli rána ranami, ale skôr chcete mať rána ránami a s kávou zbytočne neriskovať, prinášame zoznam kaviarní v rôznych častiach mesta. Nasledujúca šestica je jednak jazda na istotu, ale aj veľký zážitok.

Mono

Cena za espresso: 1,50 €

Ak do Bratislavy prídete autobusom, alebo ním z hlavného mesta len niekam cestujete, ste zachránení. V okolí autobusovej stanice je viac kvalitných kaviarní ako na Orave salašov. Jednoducho, od jednej na druhú takmer dovidíte.

Zoznam od najbližšej po najvzdialenejšiu je takýto. Alza Café v budove autobusovej stanice (vzdialené 0 m), Mondieu v Twin City C (cca 200 m), Wcafe na Grösslingovej (cca 400 m), Pán Králiček priestor na Budovateľskej (cca 500 m) a Mono café tiež na Budovateľskej (cca 700 m).

Loading

...

Práve kaviareň Mono je vhodná pre kaviarenských štamgastov. Majiteľka je v nej neustále prítomná a kávu vám urobí vlastnoručne, podľa čoho výsledok aj chutí. So zákazníkmi sa rada porozpráva a nejedného pozná aj po mene.

Navyše Mono patrí medzi jednu z najtichších kaviarní, keďže je zašitá pred ruchom mesta uprostred malého sídliska. Má nápaditý interiér a vždy v ponuke aj chutné cheesecakes.

Kava.Bar

Cena za espresso: 1,50 €

Ak dostanete v Bratislave chuť na trochu turistiky a objavovanie mesta, káva je vždy dobrý nápad a bez nej sa to nezaobíde. Kúsok pod hradom a hneď vedľa ikonického električkového tunelu je kaviareň Kava.Bar na Skalnej. Je útulná, na okraji úplného centra a s dobrou atmosférou.

Loading

...

Je to sľubné miesto pre všetkých umelcov so vždy čerstvými kvetmi. Kaviareň je osobitá predovšetkým svojím servisom, keď kávu pripravujú do starých porcelánových šálok. Stačí sa dnu zašiť a pozorovať okolie.

McCafé

Cena za espresso: 1,40 €

Nezáleží, v ktorej z prevádzok McCafé na Slovensku či v Európe si objednáte kávu. Jedno máte zaručené. Na celom svete dbá spoločnosť na kvalitu surovín a overených dodávateľov, vďaka čomu dokáže zabezpečiť stabilnú a rovnakú chuť svojich výrobkov. Vždy a všade. Ak teda dostanete chuť na kávu, v hlavnom meste ste vďaka desiatim kaviarňam McCafé zachránení. K tej najbližšej to nikdy nebudete mať ďaleko. Navyše na Slovensku ich je celkovo 22.

Loading

...

V McCafé pripravujú vždy čerstvo namletú kávu, konkrétne 100% arabicu z Južnej a Strednej Ameriky s certifikátom Rainforest Alliance. Na výber máte z espressa, dvojitého espressa, kapučína aj macchiata. Kaviareň patrí k ikonickej značke McDonald’s už od roku 1999 a ku káve si môžete dať aj čokoládovú kocku, jahodovo-smotanovú tortu alebo tiramisu. V špeciálnej sezónnej ponuke zase môžete ochutnať čokoládovú tortu s čiernymi ríbezľami alebo bezlepkovú čučoriedkovú tortu.

Mad Drop

Cena za espresso: 1,60 €

Mad Drop má spomedzi všetkých bratislavských kaviarní a reštaurácií jednoznačne tú najkrajšiu terasu. Čo terasu. Ono je to doslova záhrada. Trávnik obklopený vysokými tehlovými múrmi, cez ktoré prerastá brečtan a s výhľadom na Blumentálsky kostol. Určite to treba vyskúšať, pretože okrem priestorov majú výbornú aj kávu.

Loading

...

Pripravujú klasické espresso, ale aj rôzne alternatívne spôsoby káv ako V60 alebo aeropress. Potrpia si na kvalitnej výberovej káve a rovnako aj na tvrdej hudbe, ktorou sa preslávili spolu s nálepkou na dverách „kaviareň nie je vhodná pre deti“. Niežeby rodičov s deťmi neobsluhovali, chcú len upozorniť, že sú špecifickým priestorom.

Brew Bar Cafe

Cena za espresso: 1,50 €

Ak sa vyberiete do Brew Bar Cafe, pripravte sa na to, že si nedáte len kávu. Nachádza sa totiž vo farmárskej tržnici Fresh Market a je ľahké a pohodlné skĺznuť k tomu, že si nakúpite aj zeleninu, ovocie, pečivo, víno alebo sa dokonca aj naobedujete.

Loading

...

Kaviareň sa nachádza pod schodmi tržnice na Rožňavskej a má rada alternatívne metódy prípravy kávy. Spravia vám aj espresso, isteže, ale omnoho viac sa dokážu vyhrať s filtrom. Sú vôbec prvou kaviarňou v Bratislave, ktorá ponúka tak širokú paletu rôznych spôsobov prípravy kávy ako Chemex, Hario V60 či Aeropress. Vo Fresh Markete sa dá stráviť aj celý deň. Pokiaľ je postarané o jedlo a kávu, nič viac netreba.

Tento článok vám prináša McDonald's.

Pravidlá pre spoluprácu medzi inzerentmi a redakciou si môžete pozrieť na tomto odkaze.

Neprehliadnite tiež

Začínal s jednou prevádzkou, dnes ich má 35: Prečítajte si o 25-tich rokoch McDonald’s u nás.


27. okt

Ako sa pripravujú raňajky v McDonald’s a aké vajíčka používa?


SME Creative 27. aug

Jednotná káva a sójová mliečna alternatíva v McDonald's reštauráciách.


SME Creative 31. júl

Za Atlantikom sníval americký sen, ale plní si ho až tu – na Slovensku.


1. júl