SME
Pondelok, 15. august, 2022 | Meniny má Marcela

Tieto dizajnové hrnčeky a poháre na kávu ocení každý milovník kofeínu

Máte radi kávu so sebou, alebo si ju radšej vychutnáte za stolom?

Káva nie je iba o vôni a chuti, ale aj o zážitku, ako ju vypijete. Vychutnajte si ju zo šálok, ktoré by ste najradšej mali aj doma.

Jeff Koons pre Illy

63-ročný svetoznámy dizajnér z New Yorku sa pustil do spolupráce s výrobcom kávy Illy a navrhol pre nich tieto pestrofarebné šálky. Jeff je tiež významný sochár a jeho “Balloon Dog” sa predal za vyše 58 miliónov dolárov, čo z neho robí najdrahší kus umenia vyrobený žijúcim umelcom.

Českí dizajnéri pre McDonald’s

Minulý rok trojica českých ilustrátorov Yeve Drovossekova, Dalibor Krch a Karel Cettl vytvorili pre McDonald’s limitovanú edíciu originálnych papierových pohárov na kávu so sebou. Nájsť ste ich mohli na všetkých 30 pobočkách a okrem výbornej kávy ste si so sebou vzali aj kúsok lokálneho umenia.

Zaujímavosťou je, že pokiaľ do Mekáča pozvete priateľov z USA, budú veľmi prekvapení zo spôsobu podávania kávy v McCafé do keramických hrnčekov. Hoci tento prémiový zážitok zákazníci v európskych pobočkách vnímajú ako štandard, nie všade je to tak. Rovnako ako širokú paletu dezertov a k nim káva na viac ako 10 spôsobov . Vychutnáte si ju v štyroch dizajnoch hrnčekov, ktoré sú aj na predaj.

Gawatt Emotions

Tí, čo vyznávajú porekadlo “Nehovor so mnou pred mojou prvou rannou kávou”, ocenia tieto dizajnérske poháre, ktorými bez slova vyjadríte svoju aktuálnu náladu. Stačí pootočiť pohárom a všetci sa bez opýtania hneď dozvedia, ako sa máte.

CUP.FEE pre ochrancov životného prostredia

Kórejskí návrhári Jo Sae Bom a Jeong Lan vytvorili pohár na kávu alebo čaj, ktorý v sebe už obsahuje ingrediencie. Stačí odtrhnúť vrchnú časť a zaliať horúcou vodou. Jednoduché, rýchle, štýlové a ekologické.

Štrbské Presso a ich originálne hrnčoky

Slovenská značka kávy s vtipným názvom si už vybudovala svoje meno a mnohí ju obľubujú vďaka vlastným dizajnérskym hrnčokom a šálkam.

Loading

...

Vtipný Martinus pre knihomoľov

Ak sa vám pitie kávičky spája s čítaním dobrej knihy, Martinus má niečo pre vás. Ak vás čítanie často vtiahne až tak, že vám vychladne váš nápoj, nevadí. Kto nemal vychladnutú kávu, nevie, čo je život.

Loading

...

Tento článok vám prináša McDonald's.

Pravidlá pre spoluprácu medzi inzerentmi a redakciou si môžete pozrieť na tomto odkaze.

Neprehliadnite tiež

Začínal s jednou prevádzkou, dnes ich má 35: Prečítajte si o 25-tich rokoch McDonald’s u nás.


27. okt

Ako sa pripravujú raňajky v McDonald’s a aké vajíčka používa?


SME Creative 27. aug

Jednotná káva a sójová mliečna alternatíva v McDonald's reštauráciách.


SME Creative 31. júl

Za Atlantikom sníval americký sen, ale plní si ho až tu – na Slovensku.


1. júl