SME
Pondelok, 15. august, 2022 | Meniny má Marcela

Vajíčka, chlebíky či niečo sladké? Toto sú miesta v Bratislave, kam sa oplatí zájsť na raňajky

Ak ste ranné vtáča, určite doskáčte do týchto podnikov.

Či už sú pre vás raňajky najobľúbenejším jedlom, alebo len nutným natankovaním prvých kilojoulov dňa, nemali by ste obísť tieto raňajkárne, reštaurácie a bistrá, kde určite nebudete ľutovať, že ste si tentoraz privstali.

Natvrdo či na Benedikta?

Ak vás na raňajky najlepšie nakopnú vajíčka, je už len na vás, akú formu si vyberiete. Omeleta, praženica, či volské oká, v Bratislave si nájde to svoje každý. Čoraz populárnejšie vajcia Benedikt si dáte napríklad v Urban Bistre.

Loading

...

Klasika z McCafé a McDonald's

Kaviareň patrí k ikonickej značke McDonald's už od roku 1999. Môžete si tu dať kávu, čokoládovú kocku, jahodovo-smotanovú tortu alebo tiramisu. V špeciálnej sezónnej ponuke zase ochutnáte čokoládovú tortu s čiernymi ríbezľami alebo bezlepkovú čučoriedkovú tortu. Niekedy na dobrý štart potrebujete poriadne raňajky. Dobrým základom sú nepochybne vajíčka. Tie má McDonald´s na Slovensku od poctivého lokálneho dodávateľa z Veľkého Krtíša. Výborne chutia miešané so šunkou, bravčovým mäskom a pšeničnou žemľou. Dobrou voľbou je aj McFuffin s volským okom, plátkom bravčového mäsa a syrom v teplom sendviči, alebo vylepšená verzia s plátkami slaninky.

Veľkosť rannej kávy závisí od vašej láske ku kofeínu. V McCafé ju pripravujú vždy čerstvo namletú. Ide o 100% arabicu z Južnej a Strednej Ameriky s certifikátom Rainforest Alliance. Môžete si ju dať vo forme espresa, dvojitého espresa, kapučína, aj macchiata.

Loading

...

Full breakfast spoza La Manche

Angličania vedia, čo to znamená poriadny štart do dňa a ukazujú to na svojich tradičných raňajkách. Kombinácia klobásiek, fazule, vajíčka, slaniny a paradajky vás vyzbrojí silou a odolnosťou, keď v našich končinách zavanú studené ostrovné vetry. Na dobrých anglickch raňajkách si pochutnáte napríklad v Rannôm ptáčati pri hlavnej stanici.

Loading

...

Sladká nemusí byť len bodka

Prečo si nedopriať sladké už na začiatku dňa? Ste fanúšikovia krupicovej kaše, domácich jogurtov či lievancov? Skúste napríklad obľúbený podnik na Duláku, Bistro Žufaňa.

Loading

...

Kto by si nedal avokádo?

Toto ovocie sa u nás teší čoraz väčšej obľube a guacamole sa nedávno stalo aj hlavnou hviezdou ponuky McDonald’s v burgri Maestro. Na raňajky si môžete tento klenot mexického importu dať napríklad v avokádových toastoch v Mondieu.

Loading

...

Tento článok vám prináša McDonald's.

Pravidlá pre spoluprácu medzi inzerentmi a redakciou si môžete pozrieť na tomto odkaze.

Neprehliadnite tiež

Začínal s jednou prevádzkou, dnes ich má 35: Prečítajte si o 25-tich rokoch McDonald’s u nás.


27. okt

Ako sa pripravujú raňajky v McDonald’s a aké vajíčka používa?


SME Creative 27. aug

Jednotná káva a sójová mliečna alternatíva v McDonald's reštauráciách.


SME Creative 31. júl

Za Atlantikom sníval americký sen, ale plní si ho až tu – na Slovensku.


1. júl