SME
Pondelok, 15. august, 2022 | Meniny má Marcela

Slovenské osobnosti, ktoré môžete stretnúť v Mekáči

Miesto, kde sa podáva k jedlu aj porcia inšpirácie.

Sieť rýchleho občerstvenia McDonald´s je územím, kde sa stretávajú študenti, pracujúci, nezamestnaní, podnikatelia aj známe osobnosti. Pokojne sa môže stať, že si k vám prisadne človek, ktorého ste tajne obdivovali.

1. Lukáš Kimlička

Chalan zo Starej Turej sa stal stylistom, make-up artistom, aj módnym návrhárom najprestížnejších celebrít na Slovensku aj v Čechách. Nie je zaujímavé len to, že pochádza z malého mesta, ale aj fakt, že je unikátnym prototypom dravého samouka.

Sen o móde začal snívať už na základnej škole. Následne dokončil trenčiansku odevnú priemyslovku v odbore odevný dizajn a v rovnakom obore pokračoval aj na Vysokej škole výtvarných umení. Do širšieho povedomia vstúpil v roku 2004, po tom ako v Čechách vyhral medzinárodnú súťaž Top Style Designer. Mal iba 19 rokov a bol prvým Slovákom aj najmladším účastníkom.

Lukáš je dokonalým príkladom muža, ktorý sa dokáže vylepšovať sám. „Papier“ má prakticky len na odevný dizajn. No keď potreboval nafotiť modelky, kúpil si fotoaparát a začal cvakať. Aby dievčatá vyzerali dobre, zobral do ruky aj líčidlá a začal tvoriť. Ako prebiehalo brúsenie jeho štýlu? Kúpil si prestížny módny časopis a chcel rovnako krásny mejkap aj fotky.

Všetko skúšal dovtedy, kým sa jeho fotky čo najviac nepodobali na časopisecké. Pracoval tak usilovne a jeho výsledky boli tak majstrovské, že sa už v oku 2013 stal oficiálnym fotografom Miss Slovensko. Fotí aj maľuje dodnes a oblieka osobnosti ako Erika Judínyiová, Alena Heribanová, Simona Krainová a ďalšie známe mená. Po práci si rád zájde na nočné doplnenie energie.

2. Karolína Chomisteková

Súčasná riaditeľka Miss Slovensko a niekdajšia víťazka tejto súťaže z roku 2013. Je absolventkou Vysokej školy manažmentu v Bratislave, počas štúdia pomáhala v otcovej firme na Orave, kde mala možnosť overiť si manažment aj v praxi. Preto keď prišla výzva stať sa riaditeľkou Miss Slovensko, neváhala.

Na Instagrame má už viac ako 60-tisíc followerov. Veď kto by sa rád nepozrel na zaujímavú osobnosť, ktorá zásobuje svoj profil fotkami z tých najprestížnejších módnych šou, plesov, či prehliadok. A občas aj z obľúbenej reštiky.

3. Barbara Jagušák Heribanová

Hovoria jej Babsy a v našom rebríčku predstavuje jedinú osobnosť, ktorá sa do prostredia slovenského šoubiznisu už narodila. Pre ňu však známe priezvisko znamenalo skôr výzvu, ako výhodu. Rozhodla sa preraziť vlastnou cestou a na londýnskej univerzite Middlesex vyštudovala program Business and Marketing.

Na rozdiel od iných mladých ľudí sa po štúdiu vrátila na Slovensko a v roku 2014 sa začala profesionálne venovať PR. Podieľala sa na organizácii podujatí pre Slovenský olympijský a paralympijský výbor a ďalších eventoch.

Písala články do slovenských časopisov a na televíznej obrazovke ju diváci mohli vidieť, ako predvádza najhorúcejšie módne trendy a radí ľuďom v oblasti štýlu. V roku 2016 sa vydala a v minulom roku porodila dcéru Izabelu. Dnes si tak užíva sladkú materskú a občas si zamaškrtí v Mekáči.

4. Joe Trendy

Vlastný menom Teodor First, pôvodom z Dolného Kubína, je slovenský komik, samozvaný kráľ sociálnych sietí a autor vlastnej internetovej show Joe Trendy Show. Spolu s Janom Gorduličom a ďalšími slovenskými stand-up komikmi vystupuje na Silných rečiach. Okrem toho rapuje a v roast show Na facku si podal Vec-a.

Jeho najobľúbenejšia reštaurácia je McDonald's a nápoj Coca Cola, preto na neho určite viete naraziť v niektorom Mekáči.

Loading

...

5. Soňa Skoncová

Pochádza z Prievidze, ale už v pätnástich snívala svoj sen o modelingu. Po skončení gymnázia odišla do Ázie. Fotila v Japonsku, v Číne, Malajzii či Kórei. V roku 2009 sa predstavila v súťaži Miss Slovensko. Popri svojich úspechoch na poli modelingu sa objavila aj vo Fashion TV a neskôr v televízii JOJ. Pri všetkom pracovnom nasadení vytvorila vlastnú značku I love KUKU, ktorá má priniesť do života trochu radosti v podobe veselých doplnkov v živých farbách. Navyše je dôkazom toho, že ani modelky sa neboja hranoliek a hamburgeru.

Tento článok vám prináša McDonald's.

Pravidlá pre spoluprácu medzi inzerentmi a redakciou si môžete pozrieť na tomto odkaze.

Neprehliadnite tiež

Začínal s jednou prevádzkou, dnes ich má 35: Prečítajte si o 25-tich rokoch McDonald’s u nás.


27. okt

Ako sa pripravujú raňajky v McDonald’s a aké vajíčka používa?


SME Creative 27. aug

Jednotná káva a sójová mliečna alternatíva v McDonald's reštauráciách.


SME Creative 31. júl

Za Atlantikom sníval americký sen, ale plní si ho až tu – na Slovensku.


1. júl